ELEKTRO ÇAVUŞ
Gömülü Yazılım & Donanım
© 2012
Son eklenen konular:
~Proje oluşturma
~Keil uVision indirme
~Hassas metal dedektörü
YAZILARIM
Android telefon sensör sorunu..
    Bu makalede sizlere yaşadığım bir tecrübeyi aktarmak istiyorum. Aksi halde konu başlığında belirttiğim sorunu yaşayanlar bazı konularda erken davranıp, hem mahçup, hem de masraf çıkarabilirler.
   
   Tecrübem şu ki; yeni aldığım android telefona birde kılıf almak istedim. Tabi her şeyden habersizim. Kılıfı kullanmaya başladım, aradan 1 günlük süre geçtikten sonra telefondaki sensörleri test etme amaçlı bazı uygulamalar indirdim. Tabi beni bu işleme iten taraf telefonda yer alan pusulanın çalışmıyor olması idi. Bununla beraber diğer bazı sensörler de çalışmıyordu. Telefonu farklı bir vilayetten aldığımdan dolayı hemen gidip sorayım imkanına sahip değildim. 

Aradan biraz zaman geçtikten sonra mıknatıslı telefon kılıfının bu duruma neden olabileceği aklıma geldi. Kılıfı çıkartıp sensörleri tekrar test etmeye başladığımda her şey normale döndü. 

Sevindirici tarafı ek masraflardan ve telefonu geri iade kısmında yaşanacak mahçup durumdan kurtulmamdı. Üzen taraf ise telefona aldığım kapaklı(mıknatıslı) kılıfın sensörlere etki etmesini geç anlamamdı. Gerçi benim geç anlamamdan öteye bu kılıfı satanların bunun bilgisine sahip olmaması demek daha doğru olacak sanırım. Ama olsun, bu da bir tecrübedir sonuçta. Tabi mıknatıslı kılıfı tasarlayanların atladıkları bu bilgi pek de kabul edilebilir değil.